Propojujeme teórii s praxi

O programu

Poradce pro školy – propojujeme teorii s praxí

Program PP pro školy je určený pro střední školy s ekonomickým zaměřením. Přihlášením do programu získají studenti a učitelé možnost využívat odborné online systémy Daně a Mzdy pro lidi pro vzdělávací/vyučovací účely. Program pomáhá ke zkvalitnění výuky odborných ekonomických předmětů a přináší propojení teorie s praxí. Odborným partnerem projektu je Svaz účetních České republiky.

Propojujeme teorii s praxí

V praxi to znamená, že škola může za velmi výhodných podmínek získat pro studijní účely přístup k odbornému online systému Daně a Mzdy pro lidi a využívat tak všechny jeho informace, služby a funkce přímo na vyučovacích hodinách.

Žáci se mohou naučit pracovat s tímto odborným online systémem v konkrétních praktických situacích, čím si zvýší svoji kvalifikaci a šanci na uplatnění v zaměstnaní. Žáci se naučí pracovat se systémem, se kterým pracují největší odborníci v praxi. Díky tomu získají hodnotné informace a znalosti využitelné po dokončení studia.

Učitelům zjednoduší přípravu na vyučování. V případě, že škola projeví zájem, rádi ji zapojíme do programu. Pedagogy bezplatně zaškolíme a během roku se na nás mohou průběžně obracet se svými dotazy. Těšíme se, že PP Poradce pro školy je živým programem a již pomáhá i desítkám slovenských škol.

Věříme, že pomůže i Vám, přinese hlubší propojení s firmami a reálným životem, zkvalitní výuku a zlepší uplatnění žáků na trhu práce.

Proč se zapojit?

• Propojení praktického vyučování s praxí a moderním online nástrojem.

• Přístup k aktuálním informacím ze světa daní, účetnictví, mezd a personalistiky.

• Garance spolehlivosti veškerých dat a informací.

• Prestižní konkurenční výhoda pro zapojenou školu (Svaz účetních ČR je odborným partnerem programu i portálů).

• Praktická pomůcka pro učitele na přípravu – úspora času, energie a zároveň jistota.

• Neomezený bezplatný denní přístup pro žáky a učitele na vzdělávací účely.

• Možnost získat osvědčení pro školu i žáky.

• Propagace školy na webové stránce programu PP pro školy.

• Pravidělné bezplatné proškolení učitelů v rámci odborného portálu Daně a Mzdy pro lidi.

Jak využít Daně a Mzdy pro lidi v hodinách?

• Možnost číst odborné texty, jejichž součástí jsou i příklady z praxe.

• Editovat online formuláře; zkusit si vyplnit například daňové přiznání.

• Získat obecný přehled o datech týkajících se správy daní v Kalendáři podnikatele.

• Nastudovat právní předpisy z naší databáze Sbírky českých zákonů.

• Sledovat videoškolení s účetní a daňovou tématikou.

• Konzultovat problematiku v Daňové pohotovosti.

• Být v obraze díky článkům ze světa daní a účetnictví, které denně doplňuje naše redakce.

Svaz účetních ČR

Odborným partnerem projektu je Svaz účetních ČR